Pages Menu
Categories Menu
Gotówka

Gotówka

Wśród wielu rodzajów kredytów oferowanych prze banki, możemy wymienić również kredyt gotówkowy. Mogą o niego ubiegać się wszystkie osoby, które osiągają stałe dochody z tytułu umowy pracę, umowy cywilnoprawnej czy umowy o dzieło. Akceptowane są również dochody uzyskiwane w oparciu o własną działalność gospodarczą oraz otrzymywane w postaci stałej renty i emerytury.

Podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, należy przedstawić odpowiednie dokumenty i zaświadczenia, jednak w przypadku kredytu gotówkowego zasady jego przyznawania nie są tak bardzo rygorystyczne.

W przypadku uzyskania tego rodzaju kredytu, otrzymujemy gotówkę i zobowiązujemy się spłacić „pożyczkę” w określonym przez bank czasie i ratach. Decyzja kredytowa zapada w ciągu kilku do kilkunastu dni.

Kredyt gotówkowy zaciągany jest przez osoby, które niemal natychmiastowo potrzebują środków finansowych, ze względu na obecną sytuację życiową. W tym przypadku nie musimy przedstawiać banku motywów i celu, dla którego bierzemy pożyczkę w gotówce.

Dla banku najważniejsze jest to, czy mamy zdolność kredytową, która obliczana jest na podstawie naszych zarobków lub innych dochodów. Czas spłaty kredytu gotówkowego oscyluje od roku do dwóch lat, w zależności jak dużą sumę „pożyczyliśmy”. W niektórych przypadkach spłata wydłuża się o kilka lat.

Z racji tego, że uzyskanie kredytu gotówkowe nie jest tak dużym problemem, jak w przypadku innych, to jego oprocentowanie jest znacznie większe.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *