Pages Menu
Categories Menu
Konsumenci biorą kredyt

Konsumenci biorą kredyt

Decyzja o podpisaniu umowy kredytowej nigdy nie jest prosta. Już na etapie wyboru kredytu pojawiają się coraz to nowe wątpliwości i obawy. Ilość banków, które oferuje swe usługi i produkty, jest naprawdę duża. Trudno zatem wybrać ten najlepszy, który przedstawi nam dobre warunki. Istnieje także ryzyko, że w gąszczu tych instytucji, pojawi się jakiś oszust. Powszechnie kredyt bankowy utożsamiany jest często z największy złem, ale w przypadku wielu osób okazuje się ono konieczne.

Jednak udając się do znanego banku, który ma wieloletnią tradycję, nie musimy się już denerwować, że podpisana przez nas umowa, przyniesie nam więcej szkody, niż pożytku. Największa obawa dotyczy jednak czasy spłaty kredytu. Dla niektórych 20 bądź 30 lat oznacza czas, kiedy wszystko w nawet ustabilizowanym życiu może się zmienić i zatem narastają wątpliwości, czy przez ten okres, co miesiąc, będzie się dysponowało środkami na spłatę rat kredytu.

Banki mimo wszystko, nie narzekają na brak zainteresowania ze strony potencjalnych kredytobiorców. Wśród nich bowiem jest spora grupa, która decyduje się na kredyt właśnie ze względu na nagłą sytuację życiową. Kredyty konsumenckie, zwane również konsumpcyjnymi stały się zatem chodliwym towarem w czasie kryzysu gospodarczego.

Kredyt konsumencki przeznaczany jest w głównej mierze na nagłe domowe wydatki, np. zakup niezbędnego do funkcjonowania bądź pracy sprzętu, częściej remont domu lub mieszkania. W zależności od potrzeb „pożyczamy” określoną sumę pieniędzy, a wszystkie zasady i terminy spłaty określone zostają w umowie, którą podpisuje bank i kredytobiorca. Zazwyczaj wysokość pożyczki to ok. 50 tys. złotych, a czas spłaty to okres 5 lat. Wszystko to jednak zależy do banku, który określa zasady przyznawania i spłaty kredytu, a co za tym idzie suma może być mniejsza bądź większa i podobnie okres spłaty krótszy lub dłuższy.

Więcej informacji dotyczących tego rodzaju kredytu, znajdziemy w Ustawie o kredytach konsumenckich z dnia 18 grudnia 2011 roku. Tutaj zawarte zostały wszelkie dane dotyczące udzielania kredytu, jego maksymalnej wysokości, prowizji oraz oprocentowania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *