Pages Menu
Categories Menu
Zanim weźmiesz kredyt

Zanim weźmiesz kredyt

Decyzja dotycząca zaciągnięcia nawet małego i krótkotrwałego kredytu, powinna być dokładnie przemyślana. Powinniśmy się przygotować przed wizytą w banku, czyli zapoznać się z ofertą kredytową oraz dokształcić w tym temacie, aby bankowa nomenklatura nie była dla nas zaskoczeniem.

Po pierwsze, musimy pamiętać, że nie spłacamy tylko kwoty kredytu, podzielonego na pomniejsze raty, ale również odsetki od niego. Wysokość odsetek zależy w głównej mierze od oprocentowania, jakie dla udzielanych przez siebie kredytów przyjmuje dany bank. Większe poczucie bezpieczeństwa finansowego zapewni nam kredyt ze stałym oprocentowaniem, niż ze zmiennym.

Po drugie, powinniśmy zainteresować się tym, czy na kredyt składają się opłaty dodatkowe. Mowa tu w głównej mierze o prowizji dla banku, czy też opłatach za ubezpieczenie np. nieruchomości lub jej wycenę.

Po trzecie, ważne jest to jakiego rodzaju raty będziemy spłacać. Czy będę to raty równe, czy też malejące. W kontekście rat kredytowych również ważne jest to, w jakiej walucie mają być one spłacane.

Po czwarte, każdą umowę czytamy bardzo dokładnie, zanim ją podpiszemy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *